Sandorf má nového sládka. Prichádza známe meno

Pivovar Sandorf, ktorý nájdete v Prievaloch, ohlasuje zásadnú zmenu. Producent piva mení sládka, keď zlákal do svojich radov známe pivovarnícke meno. Záhorácke pivo po novom varí Miroslav Bandžúch, ktorý je známy napríklad z bratislavského Minipivovaru Richtár Jakub či kočovného pivovaru Behind The Hills.

Nová výzva

A ako vznikla nová spolupráca? „Záhorie sa mi páči, neďaleko od Prieval mám chajdu, kde trávim všetok svoj voľný čas. Takže keď majitelia hľadali nového sládka, dohodli sme sa veľmi rýchlo,“ hovorí pre portál oPive.sk Miro.

Ten berie nové pôsobisko ako ďalšiu výzvu. „Už sa začali variť dva úplne nové ležiaky 10° a 12°. Postupne ladím recept na ALE. S úpravami receptov sa až tak veľmi nepočíta. Je možné, že nejaké zmeny nastanú, ale to si ešte nechám na rozhovory s majiteľmi,“ naznačuje Miro.

V hre je aj rozširovanie portfólia, v tomto smere však krotí nejaké veľké očakávania. „Sme veľkosťou reštauračný pivovar, takže najskôr treba variť to, čo predávame. Určite, ale prídu špeciálne pivá pre rôzne príležitosti,“ hovorí Miro a s úsmevom dodáva, že zelené pivo sa v Prievaloch pod jeho vedením nikdy variť nebude.

Aj rozširovanie kapacity

Aktuálne varia v Sandorfe pivo na 500-litrovej varni, keď vedia mesačne navariť asi 80 hektolitrov piva. „V tomto roku sa uvažuje o navýšení kapacity varne na desať hektolitrov. Predpoklad je potom aj úmerne navýšenie kapacity. Dúfam, že sa nám to podarí a úspešný bude aj prechod na novú varňu,“ odhaľuje časť z pánov pivovarník.

V Prievaloch chcú okrem zvýšenia kvality popracovať aj na stabilite produkcie. „Tak, aby bol dopyt stály a pivo stále výborne,“ presviedča Miro. S tým súvisí aj snaha dostať prievalské pivo aj do iných podnikov.

Dnes sa pravidelne čapuje v domácom Šenku, Staromeštianskej pivotéke a Craft Beer Gallery. „Budem rád, keď budú môcť piva z produkcie Pivovaru Sandorf ochutnať aj v iných krčmách/puboch v Bratislave, prípadne okolí,“ uzatvára rozprávanie Miroslav Bandžuch.

Prečítajte si aj

Pivo istý čas nemohol piť. Vlani ním ohúril Slovensko i Chorvátsko

Snímky: Pivovar Sandorf