Sezóna pivných festivalov štartuje. Salón piva láka na viac ako 200 pív

Salón piva

Hlavná pivovarnícka sezóna už klope na dvere a s ňou prichádza aj obdobie pivných festivalov. Otváracím podujatím novej sezóny chce byť Salón piva, ktorý sa uskutoční od stredy do piatku už tradične v priestoroch Starej tržnice v Bratislave.

Desiatky pivovarov

Salón piva patrí medzi pivné festivaly, ktoré majú najdlhšiu tradíciu u nás. Jarná edícia chce pritom otvárať hlavnú pivovarnícku sezónu. „Záujem medzi pivovarmi je väčší ako na jeseň. Nálada je podľa mňa výborná, vidíme to aj na záujme pivovarov ohľadne účasti,“ hovorí pre portál oPive.sk spoluorganizátor podujatia Ivan Čižmárik.

Tento rok sa na aprílovom podujatí zúčastní, či už priamo alebo prostredníctvom distribútorov, 52 pivovarov. Chýbať nebudú ani nováčikovia. „Zo slovenských to bude kočovný pivovar s veľmi kreatívnym názvom Peubech (Pil by som). Premiéru budú mať aj niektoré pivovary zo zahraničia,“ prezrádza Ivan.

Ten prezrádza, že viacero pivovarov si pripravilo aj novinky, teda pivá, ktoré zažijú slovenskú premiéru. „Na Salóne bude viac ako 200 rôznych pív. Každý si príde na svoje,“ naznačuje spoluorganizátor.

Základ sa nemení

A na čo sa môžu tešiť návštevníci festivalu? „Veľmi sa nám osvedčila spolupráca so združením domovaričov BrewHub, ktorí okrem svojich domácich pív a „šmakociniek“ k nim, budú už tradične ponúkať a aj variť priamo na festivale (prvý deň v stredu) pivko, ktoré už v piatok budú môcť návštevníci aj ochutnať,“ prezrádza Ivan.

Organizátori riešili aj otázku, ako by mal vyzerať sprievodný program. „Niektorým návštevníkom chýba viac odborného programu, prípadne živé kapely. Verte, že všetkým sme si už prešli. Čo väčšina návštevníkov hľadá na Salóne sú kvalitné pivá, pohodová a priateľská atmosféra. A to sa im snažíme poskytnúť,“ argumentuje Ivan.

Ceny vstupeniek pre jarnú edíciu Salónu piva sa nemenili. Jednodňová vstupenka vyjde na šesť eur, trojdňová desať. V ponuke je opäť aj skupinové vstupné so sprievodcom.

„Vstupenky sa dajú zakúpiť v hotovosti priamo na vstupe do Starej tržnice alebo aj online cez sieť Ticketportal. Ak máte vstupenku cez Ticketportal, dostanete sa rýchlejšie do vnútra a máte viacej času na ochutnávanie,“ uzatvára spoluorganizátor.

Prečítajte si aj

Vznikne v Bratislave nový pivovar? Developer ukazuje na nový projekt

Snímka: Salón piva