Vznikne v Bratislave nový pivovar? Developer ukazuje na nový projekt

Palma - Corwin

V Bratislave by mohol po rokoch vzniknúť ďalší remeselný pivovar. Naznačuje to developerská skupina Corwin, ktorá pripravuje prestavbu bývalého priemyselného areálu Palma na Račianskej ulici v Bratislave.

Rozšíri ponuku?

O tom, že práve areál, v ktorom kedysi sídlil producent olejov a jedlých tukov, by sa mohol zaradiť medzi miesta s vlastným pivovarom, informovali Hospodárske noviny. Tie píšu o tom, že developer žiada povolenia pre premenu priemyselného areálu na plnohodnotnú štvrť.

V nej by mali byť byty, kancelárie, obchody, ale aj kaviarne či reštaurácie. Jedna z gastroprevádzok by mala sídliť v budove Zámočníckej dielne.

„Ide o jednu z funkcií, ktorá aj z prieskumov medzi susedmi patrí medzi najžiadanejšie. Gastroprevádzku plánujeme v parteri budovy, pričom jej súčasťou by mohol byť napríklad aj remeselný pivovar,“ uviedol pre denník zástupca manažéra developmentu Corwin Marek Winkled.

Bez podrobností

Objekt Zámočníckej dielne pochádza z roku 1963 a developer už skôr informoval o tom, že práve túto časť integruje aj do nového projektu. U nás, ale aj vo svete sú príklady, keď podobné historické objekty zvyknú využívať buď na administratívne, alebo gastrokoncepty.

Ďalšie podrobnosti o tom, kto by mal danú pivovarnícku reštauráciu prevádzkovať, nie sú známe. Projekt je stále v procese získavania povolení. Navyše, otváranie reštaurácie by malo zmysel až vtedy, keď by bola dokončená aspoň časť novej Palmy.

Dnes pôsobí v Bratislave 17 pivovarov. Zväčša ide o reštauračné pivovary, ktoré fungujú pri svojom podniku. Corwin pritom nie je prvým developerom, ktorý uvažuje o tom, že by mal vo vlastnom projekte pivovar.

Portál oPive už v marci 2019 informoval o tom, že o pivovare v projekte v Devínskej Novej Vsi uvažuje investičná skupina Proxenta. Projekt s názvom Stockerka medzitým začali stavať, na svojich stránkach však už pivovar nespomína.

Prečítajte si aj

Developer: Chceme sa naučiť variť pivo. Možno to využijeme

Snímka: Corwin