Slovenský Prazdroj si pochvaľuje predaje. Ťahajú ho české značky

Prazdroj, pivo, Pilsner Urquell, Šariš

Druhý najväčší slovenský pivovar Plzeňský Prazdroj Slovensko bilancuje a vyhodnocuje uplynulý rok. Ten považuje za úspešný a dokladuje to aj nárastom predaja piva pri viacerých značkách. V tejto súvislosti treba dodať, že skupina ťaží hlavne z českých značiek, ktoré varieva aj vo Veľkom Šariši.

Hlavne Plzeň

Skupina vlani predala na Slovensku vyše 1,6 milióna hektolitrov piva. Oproti roku 2017 tak ide o nárast na úrovni takmer šiestich percent. „Rok 2018 bol pre pivný trh mimoriadne priaznivý, keďže pivná sezóna odštartovala už v máji. Slovenskí spotrebitelia radi siahajú po kvalite, presúvajú sa k prémiovým značkám pív, čo potvrdzuje nárast našich predajov v tejto kategórii,“ uviedol Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Podľa jeho slov vlani ťahala značka Pilsner Urquell, ktorej predaj stúpol o vyše 12 percent. O takmer osem percent rástol aj predaj značky Šariš. „Významne stúpol záujem aj o ďalšie prémiové české ležiaky Gambrinus  a Radegast, ktoré si v minulom roku vychutnalo viac zákazníkov a obe značky rástli v dvojciferných číslach,“ uviedla skupina.

Pivovar naznačuje, že chce posilňovať vzdelávací program. „Našou dlhodobou prioritou je zvyšovanie pivnej kultúry, preto úzku spoluprácu s prevádzkami považujeme za kľúčovú. Pitie piva sa aj na Slovensku stáva skutočným zážitkom, zákazníci vyššiu kvalitu servisu oceňujú, čo má vplyv aj na predaj,“ povedal  Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre predajný kanál reštaurácií a pohostinstiev.

Aj v krčmách, aj v obchode

Spoločnosť sa pochválila aj tým zlepšila svoj trhový podiel v segmente HoReCa, v ktorom rástla o dve percentá a o osem percent zvýšila aj predaj v supermarketoch.

Len pre doplnenie, do portfólia skupiny patria značky Pilsner Urquell, Šariš, Velkopopovický Kozel, Radegast, Gambrinus, Topvar, Smädný Mních, Excelent, nealkoholické pivo Birell, či cider Kingswood a Frisco.

Spoločnosť patrí pod skupinu Asahi Breweries Europe Group, ktorá vznikla po akvizícii piatich stredoeurópskych pivovarníckych spoločností japonskou pivovarníckou spoločnosťou Asahi. Na Slovensku varí pivo vo Veľkom Šariši.

Prečítajte si aj

Šariš či Plzeň v Bille nekúpite. Reťazec už neponúka pivá z Prazdroja

Snímka: Plzenský Prazdroj Slovensko