Taká „ježiškovská IPA“ na steroidoch, ktorá baví (Ježíšek 2022)

Rodinný pivovar Zichovec - Ježíšek 2022

Tak ako si na Vianoce musíme pozrieť naše obľúbené filmy, tak si musíme kúpiť aj naše obľúbené pivo. Teda pivo, ktoré nám k Vianociam akosi patrí. Medzi takéto kúsky patrí ak pivo s názvom Ježíšek. Na trh ho už pravidelne uvádza pivovar Zichovec, ktorý ho predstavuje nasledovne:

„Náš každoročný, už tradičný vianočný špeciál. Ježiško si neberie servítky, obdaruje váš vianočný stôl dvadsaťstupňovou, extrémne chmelenou a poriadne horkou IPA, ktorá si aj cez deväť percent alkoholu ponecháva prekvapivú piteľnosť a bude vám tak nepochybne ďalším dôvodom prečo sa tešiť na Vianoce.“

Názov piva: Ježíšek – Double Dry Hopped DIPA

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  9,0%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, pšeničné slady, chmeľové výrobky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 5,50 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Výrazne citrusová. Kombinácia grepu, pomarančov, limety aj korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, limety, prezretých marhúľ aj náznakov karamelových tónov. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne korenisté.

9/10

Zhrnutie

Ježíšek 2022 nesklamal. Opäť je to hutné, iskrivé a mnohorozmerné pitie, ktoré sa hodí na chladné večery. Baví iskrenie aj vyskladanie. Je to kúsok, ktorým končíte večer a zahreje vás. Je to taká ježiškovská IPA na steroidoch, ale baví. Za nás je to deviatka a pochvala do Zichovca, že to vedia.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (6 hodnotenie)