Taká slovenská IPA do pohody od Masaryka (IPA 14)

Masarykov dvor - IPA 14

Pivovar Masarykov dvor je na slovenskej pivnej scéne viac-menej nováčikom. Na trhu je len rok. Doteraz sme jeho pivo oficiálne netestovali, natrafili sme však na jeho pivo s názvom IPA 14°. Pivovar pivo predstavuje nasledovne:

„Pri výrobe tohto piva sa používajú špeciálne jačmenné druhy sladov, americký aromatický chmeľ a kvasinky na vrchné kvasenie pri teplotách 21 stupňov. K mimoriadne zaujímavej chuti, ktorá spočiatku v sebe nesie príjemné ovocné tóny, aby vzápätí prekvapila veľmi výraznou chmeľovou horkosťou, prispieva aj priezračná prírodná voda.“

Názov piva: IPA 14°

Pivovar: Masarykov dvor

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za fľašu s objemom 0,5 litra sme zaplatili 3,79 eura.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, hutná a nadýchaná.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, ríbezlí a náznaky kvasiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia grepu, karamelu, pomarančov, ríbezlí, granátového jablka aj čučoriedok. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne korenisté. Cítiť kvasnicovú stopu.

7/10

Zhrnutie

Nie je to zlé. Určite IPA, ktorá sa príjemne pije. Môžeme sa tu baviť o tom, že ovocie mohlo byť výraznejšie a karamel menej prítomný, ale na slovenské pomery je balancia OK. Čistota tónov mohla byť o čosi vyššia, celkové vyznenie je podarené. Za nás sedmička. Môže byť. Taká slovenská IPA do pohody.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.67/10 (3 hodnotení)