Tmavé nealko z Banskej Bystrice (Urpiner Dark Nealko)

Urpiner Dark Nealko

Zdravší životný štýl aj potreby šoférov v posledných rokoch rozširujú kategóriu nealkoholického piva. Novinku v tomto smere priniesol aj Banskobystrický pivovar. Ten na trh uviedol popri svetlej verzii, aj tmavú verziu nealkoholického piva. To nesie meno Urpiner Dark Nealko.

Pivovar pivo charakterizoval nasledovne: „Harmonickým spojením štyroch druhov jačmenného sladu a slovenského chmeľu vzniklo výnimočné nealkoholické pivo výraznej tmavej farby. Kombinácia karamelového a svetlého sladu mu dodáva chuťovú plnosť, na záver vystupuje jemná chmeľová horkosť vyvážená sladovou plnosťou.“

Názov piva: Urpiner Dark Nealko

Pivovar: Banskobystrický pivovar

Druh piva: Nealkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 0,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za tretinkovu fľašu sme zaplatili necelé euro.

Farba: Hnedo-čierna. Pivo je číre.

Pena: Vysoká so smotanovou konzistenciou. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, kakaa a plechových tónov.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kávy, kakaa a plechových tónov. Horkosť je výraznejšia, doznievanie suchšie s plechovým dozvukom.

6/10

Zhrnutie

Musíme sa priznať, že svetlá verzia tohto roka nám sadla viac. Na tomto nealkoholickom pive je cítiť, že je výrazne ploché. Ponúka síce náznaky tmavého piva, sú však akosi neautentické. Za nás je to za šesť bodov. Pokojne ochutnajte, možno vám táto verzia nealkoholického piva sadne viac. Pre nás to nie je chuťová náhrada klasického piva.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.71/10 (7 hodnotenie)