Typický „Angličan“, ktorý nám zapasoval (Ghost Ship)

Adnams Southwold - Shost Ship

Dnes ochutnáme pivo z anglického pivovar Adnams Southwold. Ide o tradičný pivovar, ktorého história siaha až do roku 1345. Má za sebou lepšie aj horšie časy. Okrem piva medzičasom pridal aj výrobu alkoholu. Z jeho produkcie ochutnáme pivo Ghost Ship, ktoré môžeme voľne preložiť ako loď duchov.

Pivovar pivo predstavuje nasledovne: „Ghost Ship je inšpirovaná jednou z najstrašidelnejších krčiem spoločnosti Adnams v jednej z najstrašidelnejších dedín v Spojenom kráľovstve: The Bell at Walberswick. Brehy Walberswicku sú posiate strašidelnými vrakmi pašeráckych lodí z dávnych čias.“

Názov piva: Ghost Ship

Pivovar: Adnams Southwold

Druh piva: Pale Ale

Krajina: Anglicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za plechovku s objemom 0,44 litra sme zaplatili 2,46 eura.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou štruktúrou.  Bola zložená z menších aj väčších bubliniek.

Vôňa: Citrusy sú výrazné, okrem nich môžete rozoznať aj korenisté tóny.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limety, grepu, náznakov borovíc aj citrónov. Horkosť je nevýrazná, doznievanie je suchšie s dominanciou citrusového ovocia.

7/10

Zhrnutie

Typické pivo z Anglicka. Je dobre vyskladané, lahodné a dobre piteľné. Nie, nie je to kúsok, ktorý ohúri hutnosťou (tu by pivo mohlo trošku pridať) či nezvyčajnou kombináciou. Je to klasika, ktorá má byť základom ponuky. Za nás je to silnejšia sedmička.