Úplná klasika od BrewDogu, ale veľmi podarená (Punk IPA, 2022)

BrewDog - Punk IPA

Škótsky pivovar BrewDog založili v roku 2007 James Watt a Martin Dickie. Druhý menovaný mal skúsenosti s pivovarníctvom, keď pôsobil v pivovare Thornbridge Brewery, kde rozvíjal značku Jaipur. BrewDog sa rýchlo zaradil medzi obľúbené pivovary a v pivnom svete sa stal doslova fenoménom.

Pomohla tomu napríklad aj spolupráca s reťazcom Tesco. Majitelia pivovaru mali dar, ako sa zviditeľňovať a budovať povedomie o značke. Z ich produkcie dnes ochutnáme kúsok, ktorý je základom ponuky – Punk IPA.  K pivu sa vraciame po dlhšom čase. Plechovku sme pritom našli v rámci škatule vianočných pív.

Názov piva: Punk IPA

Pivovar: BrewDog Brewery

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Škótsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5,4%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za škatuľu 12 tretinkových plechoviek sme zaplatili necelých 30 eur.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov aj náznakov limety.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, červených pomarančov, limety a náznakov kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie citrusovo-korenisté.

8/10

Zhrnutie

Poviete si, že toto pivo je predsa notorický známe. To je, ale keď sme toto pivo pili v rámci degustačného večera, zostali sme príjemne prekvapení. Pivo je dostatočne hutné, iskrivé a dobre vyskladané. Za nás to bola osmička. Nie je to to prekvapujúce pitie, ale pri takomto pive sa jednoducho bavíte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.15/10 (10 hodnotenie)