PR

Už desiatykrát ťa privítame na Košice Pivo Feste

Košice Pivo Fest

Keď sme organizovali náš pivný festival Košice Pivo Fest prvýkrát v roku 2012, boli Košice ešte z pohľadu rozmanitosti piva nudným mestom. Jeden pivovar s ležiakmi, zopár dobrých tankoviek a Košická domovaričská divízia, komunita ľudí milujúcich variť pivo a spoznávať netradičné pivné štýly. Zájsť niekam na poctivé remeselné pivo bolo takmer nemožné.

Prestrih o 12 rokov neskôr. Vznikli nové kamenné či kočovné pivovary, napríklad aj ten náš Pivovar Hostinec, ktorý je zároveň aj hlavným organizátorom celého festivalu. Niektoré pivovary dokonca stihli už aj zaniknúť, ale aj napriek tomu sa pivná ponuka v Košiciach nepopísateľne obohatila. Aj keď mainstreamom zostáva tradičný svetlý ležiak plzenského typu, ľudia sa neboja experimentovať a vyhľadávať novinky.

To je aj naše motto. Nie sme klasický pivný festival s desiatkami rovnakých stánkov, kde pivovary ponúkajú celú svoju produkciu. Snažíme sa dotiahnuť do Košíc to najzaujímavejšie, čo sa v okolí „varí“, samozrejmá je aj osobná účasť pivovarníkov. Nie sme žiadna masovka, sme premyslená kombinácia pivovarov a pivných štýlov s perfektnou atmosférou, výborným jedlom, a to všetko v nádherných gotických priestoroch a historickej pivnici. Preto sme na svoj festival hrdí, lebo je tak ako naše milované Košice, jedinečný a neopakovateľný.

Pivo budeme podávať v sklenených degustačných pohároch veľkosti 0,125l a 0,25l a čapovať na viacerých miestach pivovaru. Každý deň budeš mať možnosť stretnúť sa s miestnymi či zahraničnými sládkami a pivovarníkmi a pokecať s nimi o ich pivách, či len tak o živote. Hlad zaženieš skvelým streedfoodovým jedlom od nášho šéfkuchára Stanislava Timka a o zábavu sa postará hneď niekoľko DJs na dvoch stageoch. Okrem lokálnych hviezd sa môžeš tešiť aj na víťaza SK/CZ Bass Awards – Tokátka.

V rámci sprievodného programu Košice Pivo Festu 2024 je v sobotu 16.03.2024 od 12:00 prichystaná zabíjačka pred Camelotom. Náš mäsiar bude pred tebou rozrábať prasiatko, ochutnáš zabíjačkové špeciality, prémiové destiláty a je nachystaný aj bohatý program. Neplatí sa žiadne vstupné.

Viac ako 50 pív od 15 pivovarov zo 6 krajín, ktoré sa v Košiciach a niektoré ani Slovensku ešte nečapovali sa teší na stretnutie s Tebou. Začíname každý deň od 16:00!

Prajeme Dobrú chuť a Na zdravie!

Informácie o podujatí nájdete aj na Facebooku

Košice Pivo Fest