Vo Viedni pripravujú konkurenta nemeckému Oktoberfestu

Kaiser Wiesn

Ak by sme sa opýtali, ktorý pivný festival je najznámejší na svete, asi drvivá väčšina respondentov by ukázala na mníchovský Oktoberfest. Mnohé festivaly sa ho snažia napodobniť. Jeden taký pripravujú aj v neďalekej Viedni.

Na štýl Oktoberfestu

Kaiser Wiesn. Tak sa volá nový pivný festival, ktorý sa má uskutočniť od 22. septembra do 9. októbra tohto roka. Podrobnosti tohto podujatia predstavili organizátori pred pár dňami a informoval o nich aj portál Wien ORF.

Festival sa uskutoční počas 18 dní vo viedenskom zábavnom parku Prater. Podobne ako Oktoberfest, aj toto podujatie bude prebiehať v stanoch. Tie budú otvorené od 11:30 do 24:00. Počas dňa bude do nich vstup voľný, večerný vstup však bude spoplatnený.

Najlacnejšia vstupenka bude stáť 29 eur. Pôjde o vstup na podujatie v stredu večer. Inak sa bude vstupné začínať na sume 44 eur.  Celý areál bude mať pritom rozlohu 20-tisíc štvorcových metrov.

Lacnejší ako Oktoberfest

Organizátori sa pritom Kaiser Wiesn porovnávajú aj s nemeckým Oktoberfestom. Aj v prípade podujatia vo Viedni sa bude pivo čapovať do tzv. duplákov. Cena jedného má byť necelých 12 eur. Organizátori pritom hovoria o tom, že pivo bude lacnejšie ako v prípade veľkého nemeckého festivalu.

Známe je aj hlavné pivo, ktoré sa bude vo Viedni čapovať. Pôjde o špeciál Kaiser Wiesn, ktorý navarí rakúsky pivovar Gösser. Organizátori očakávajú, že festival navštívi 400-tisíc návštevníkov. Len doplníme, že v minulosti prebiehal na rovnakom mieste festival  Wiener Wiesn, toto podujatie však skončilo.

Prečítajte si aj

Pozrite sa, ako vyzerá festival s top pivovarmi sveta

Snímka: Kaiser Wiesn