Pivovar daruje výťažok z predaja piva obetiam katastrofy na Ukrajine

Perla

V Banskej Bystrici pripravili akciu, ktorá má spojiť príjemné s užitočným. Stačí si objednať a vypiť pivo a jeho nákupom prispejete k dobrej veci.

Pitím pomáhame

S akciou, ktorá má spojiť pitie piva s pomocou prišiel pivovar Banskobystrická Perla. Na sociálnej sieti uverejnil oznam, ktorým v pondelok spustil špeciálnu akciu.

„Pripojili sme sa k iniciatíve pomoci obetiam katastrofy v okolí Kachovskej hydroelektrárne. Aby ste pomohli, stačí si u nás objednať tmavý ležiak “Perla Negra 13“ – celý výnos z predaja tohto piva pošleme na účet nadácie,“ napísal na sociálnu sieť pivovar. Ten tiež pripomenul, že pomôcť môžu záujemcovia aj priamo.

Organizátorom zbierky je Centrum materiálnej pomoci. To organizuje zbierku, ktorá prebieha od 7. júna do 6. júla. Jej cieľom je vyzbierať finančné prostriedky na „na evakuáciu a pomoc obetiam katastrofy v okolí Kachovskej vodnej elektrárne na Ukrajine.“

Pomáhajú aj ostatní

Majitelia pivovarov patria medzi tých, ktorí pomáhajú a zapájajú sa do charitatívnych podujatí. Minulý rok sa bratislavský pivovar U Ábela rozhodol podporiť ľudí v núdzi na Ukrajine. Z každého čapovaného piva posielal na účet Človeka v ohrození 10 centov.

V apríli 2021 sme informovali o tom, že kočovný pivovar Radošina sa zapojil do charitatívnej akcie Úsmev na hory. „Pre tento projekt navaríme špeciálne pivo.  Desať percent z predaja pôjde priamo detičkám z projektu,“ vysvetľoval majiteľ pivovaru Tomáš Antalík.

Pivovary boli aktívne aj počas pandémie. Časť z nich venovala nepredané pivo na výrobu dezinfekcie. Takýmto spôsobom pomáhal piešťanský pivovar ŽiWell.

Prečítajte si aj

Keď vojna mení pivo na zbrane

Snímka: Banskobystrická Perla