Zahreje a zaujme, alkohol je pekne schovaný (Warm Welcome)

Ondrej Barčík - Warm Welcome

Občianske združenie BrewHub, ktoré zastrešuje aktivity bratislavských domovaričov má jednu peknú tradíciu. V závere roka organizuje Vianočnú výmenu piva. Ide o akciu, pri ktorej si domovariči vymieňajú piva a spríjemňujú si záver roka. Nejde len o také popíjanie. Domovariči na konci akcie odovzdajú svoje hodnotenie a vyhlásia víťazov.

A my, tak ako po minulé roky, ochutnáme/zrecenzujeme tých najlepších. Za rok 2023 to bude šestica pív. Dnes ochutnáme pivo s názvom Warm Welcome – Just Ordinary Barley Wine. Pivo navaril domovarič Ondrej Barčík.

Ak chcete ochutnať podobné pivá, je tu pre vás akcia Hrncovar Homebrew Festival, ktorá sa uskutoční 4. mája v Bratislave. Informácie o podujatí nájdete na tomto linku.

Názov piva: Warm Welcome – Just Ordinary Barley Wine

Pivovar: Ondrej Barčík

Druh piva: Barley Wine

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  Neuvedený

Zloženie: Na etikete nebolo uvedené.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo občianske združenie BrewHub.

Farba: Hnedo-červená. Pivo je kalné.

Pena: Nízka s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia karamelu, cukríkov, sušených hrozienok, mliečnej čokolády aj keksíkov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia karamelu, medu, keksíkov, hrozienok aj náznakov kvetiniek. Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie sladkasto-horkasté. Alkohol je prítomný, je však pekne schovaný.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemný Barley Wine. Oceňujeme hlavne to, že alkohol je schovaný. Bavilo vyskladanie aj iskrivosť. Body sme uberali za prechody a čistotu tónov. Pri danom štýle sme očakávali ešte o čosi hutnejšie prevedenie. Za nás však podarené pitie, ktoré by sa nestratilo ani v ponuke profi pivovarov. Vo výsledku je to 7,5 bodu.