Zamocký pivovar v Bratislave končí

Čierny mesiac na bratislavskom trhu s pivom pokračuje. Po tom, čo svoje brány zavreli Novomestský pivovar aj podnik Le Šenk, končí aj Zámocký pivovar. Išlo o producenta piva, ktorý na trhu pôsobil od roku 2011.

Koniec „rekordéra“

Podnik sa pritom pri svojom vzniku mohol chváliť rekordom, ktorému dnes môžu závidieť viacerí pivovarníci, ktorí sa boria s byrokraciou. „Bolo to spontánne rozhodnutie, môžeme hovoriť o euró pskom rekorde. Od prvej myšlienky po prvú navarenú vlastnú várku piva ubehlo necelých osem týždň ov,“ spomínala pre portál oPive.sk sa riaditeľka Zámockého pivovaru Natália Závodská.

Minipivovar otvorili 17. novembra 2011 a v tom čase bol atrakciou. Možnosti, kde ochutnať nepasterizované a nefiltrované pivo, bolo málo. Aj preto sa stal vyhľadávanou destináciou. To však netrvalo dlho. Ako prichádzala konkurencia, menili sa preferencie aj nároky zákazníkov. Mínusom bolo to, že pivovar zanedbával marketing.

Podľa informácií oPive.sk sa majitelia pivovaru rozhodli venovať inej brandži. Podnik by mal byť otvorený ešte pár dní, pokiaľ sa nevypredá pivo, koncom mesiaca by však mal úplne zavrieť brány. Čo s nim bude ďalej, ukáže čas.

Na predaj

Sládok pivovaru Ivan Kočiš portálu oPive.sk potvrdil, že prevádzka je na predaj. „Záujemca môže prevziať len technológiu, alebo môže využívať celý priestor aj s vybavením,“ uviedol. Pivovar disponuje 600-litrovou varňou, otvorenou spilkou a desiatimi tankami (6×1 200 a 4 x 600 litrov).

Ak by sa našiel záujemca, pivovar môže pokračovať prakticky kontinuálne. „Majiteľ priestorov súhlasil s tým, že v objekte bude pokračovať pivovar,“ uviedol sládok. Ten zostáva tiež bez práce. „Ak by bol záujem, môžem pokračovať s novým majiteľom, prípadne som otvorený novým výzvam,“ povedal.

Prečítajte si aj

Zámocký pivovar: Minipivovar s európskym rekordom