Pivo po záruke? Niektoré môžu byť geniálne (Wood Stout 2018)

Stone Brewing - Woot Stout 2018

Pri testovaní piva máme zásadu, že sa nepasterizované kúsky snažíme čo najskôr spotrebovať. Samozrejme ihneď po nákupe smerujú do chladničky a obvykle sú v priebehu niekoľkých dní rýchlo otestované. Recenzia daného piva môže byť publikovaná až niekoľko týždňoch po ochutnaní. Je to ovplyvnené aj tým, že fotky upravujeme a postupne nahadzujeme recenzie do nášho systému.

Pivá, ktorým uplynul dátum trvanlivosti netestujeme. Podľa nás to nie je správne. Dnes však spravíme výnimku. Už dávnejšie sme dostali pivo Woot Stout 2018, ktoré navaril pivovar Stone Brewing. Nebol na ňom uvedený dátum spotreby, resp. nedal sa prečítať. Niektorým pivám však vek nevadí. Platí to najmä pri pivách s vyšším obsahom alkoholu. Príkladom sú aj Imperial Stouty. Práve takým je aj pivo Woot Stout 2018.

Názov piva: Woot Stout 2018

Pivovar: Stone Brewing

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 11,5 %

Zloženie: Na etikete uvedené, že boli použité pekanové orechy, pšeničný a žitný slad. Jedna štvrtina odpočívala v burbonových sudoch.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Čierna.

Pena: Svetlo-hnedá. Smotanová konzistencia, stredne vysoká.

Vôňa: Kombinácia kávy, mliečnej čokolády, orieškov, burbonu aj čokolády.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti vyskakuje kombinácia kávy, karamelu, orieškov aj whisky. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie pikantné a alkoholové.

8.5/10

Zhrnutie

Lahodné a nadupané pivo. Hutnosť je našponovaná a na obsah alkoholu je tento kúsok celkom dobre piteľný. Pivovar má svoj rukopis, keď je oproti iným pivovarom spoza oceánu o čosi viac surovejší. Inak je to za nás 8,5 bodu. Určite spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.38/10 (4 hodnotení)