75 krajín sveta, 75 najlepších pív a pivovarov roka 2018

Medzinárodná stránka RateBeer každoročne vyhlasuje najlepšie podniky, pivovary i pivá. Pivná slávnosť pod názvom RateBeer Best Awards sa ešte minulý týždeň začala vyhlasovaním prvých kategórií. Dnes vám prinášame výsledky tej najdôležitejšej. V prehľadnej tabuľke nájdete ocenených v troch kategóriách. A nechýba medzi nimi ani slovenské či české zastúpenie.

V slovenskej kolónke môže prekvapiť aj to, že za nováčika roka 2018 označil portál pivovar U Ábela. Regule súťaže pritom brali v úvahu aj časť roka 2017. Pivovar aj podľa nášho článku otvorili ešte v júni 2017.

Zaujímavosťou sú aj bulharské ocenenia. Za pivo roka bol označený kúsok z dielne dvojice Rhombus Craft Brewery a Wardrobe Beer Manufactory. Druhý menovaný je košický kočovný pivovar, za ktorým stoji Peter „Bobo“ Bognár. Kúsok s názvom Dirty sme testovali aj na našej stránke a chutil.

Testovali sme aj slovenské pivo roka, ktoré vlani navaril nitriansky pivovar Hop Grup. Len pre doplnenie, slovenským pivovarom roka sa stal Remeselný pivovar Hellstork.

Snímka: Pexels

Prečítajte si aj

Pozrite si najlepšie miesta na svete, kde kúpite pivo