Ako na Morave našli „zabijaka“ Suchého februára

február

Nedávno má pobavil článok v českom Deníku. Ten opisuje ako jeden majiteľ hostinca bojuje proti „Suchému februáru“ a ponúka široko-ďaleko najlacnejšie pivo. Za pollitrák Bernardu pýta 22 českých korún (asi 93 centov). Cena sa pritom týka desiatky, jedenástky aj dvanástky.

Ťažká doba

„Rozhodli sme sa podporiť prevádzku krčmy. Práve začiatok roka je z hľadiska návštevnosti vždy slabší, preto sme vyšli v ústrety pivárom a ponúkame až do konca februára všetky čapované pivá za dvadsaťdva korún za polliter,“ hovorí pre Deník.cz  majiteľ krčmy Radek Navrátil.

Najprv som sa na tom smial, potom mi to až také vtipné neprišlo. Už aj tak je doba ťažká a mnoho podnikov to nemá jednoduché. Niekomu ide o prežitie. A keď niekto pivo takto „dotuje“, asi na tom nebude najlepšie.

Ja sa musím priznať, že si „pôstny mesiac“ dávam už tretí rok po sebe. Nechcem tu riešiť mňa, ale možno ponuku pivovarov a podnikov. Ja viem, že suchý január či suchý február idú proti nim, ale karta sa dá jednoducho obrátiť.

Ako prilákať?

Stačí ponuku obrátiť a lákať na dobré nealkoholické pivo. Možností je na trhu viac. Zákazník by možno aj prišiel. Len ho treba možno vytiahnuť. To je podľa mňa kategória, ktorá má perspektívu a môže v ďalších rokoch rásť.

Viem si predstaviť, že na lacné pivo nalákajú len klasických štamgastov. A to asi nie je ideálna cesta. Aj v ďalších mesiacoch asi budú majitelia musieť presvedčiť, že v čase zvýšených nákladov na život stojí návšteva ich podniku za to. Lebo niektoré veci sú na nezaplatenie.

Dávate si mesiac bez piva?

View Results

Loading ... Loading ...

***********************************

Guñéz Ulej
Narodil som sa niekde medzi Kyjevom a Prahou. Bez piva si neviem predstaviť deň, ani noc. Pracujem ako IT-čkár v jednej nemenovanej firme a mojim snom je celosvetový mier. Ak máte nejaké postrehy, alebo pivné hlúposti, pošlite mi ich na adresu gunez.ulej@gmail.com.

Prečítajte si aj

„Suchý“ mesiac bez piva? V Česku prídu predajcovia o milióny

Snímka od Digital Photo and Design DigiPD.com z Pixabay