Zatvorený bratislavský pivovar ohlásil návrat

Bratislavský meštiansky pivovar

Keď sme pred pár dňami priniesli článok o zatvorených bratislavských podnikoch, Bratislavský meštiansky pivovar na Drevenej ulici bol medzi nimi. Ak by sme tento článok robili dnes, už by tam nefiguroval. Majitelia totiž ohlasujú znovuotvorenie pivovaru aj podniku.

Obeť pandémie

Pandémia nového koronavírusu kompletne prekopala gastrosegment na Slovensku. Mnoho podnikov zatvorilo, ďalšie skrachovali či obmedzili svoje prevádzky. Bratislavský meštiansky pivovar na Drevenej ulici patril medzi tie podniky, ktoré po pandémii neotvorili.

Podnik, ktorý bol situovaný priamo v centre hlavného mesta pritom stál pri novodobom boome remeselného piva. V roku 2010 totiž ponúkol na tú dobu ojedinelé domáce pivo. Ak k tomu prirátame aj podarenú kuchyňu, vznikol nový fenomén.

Prišla však pandémia a podnik zatvorili. Na realitných portáloch ste mohli nájsť aj ponuky na predaj, resp. prenájom tohto podniku. Prevádzka však zostávala zatvorená. Čo-to však naznačil status na sociálnej sieti.

Meštiansky pivovar Drevená

„Aj vám chýba náš pivovar na Drevenej? Chodili ste tam radi,“ pýtali sa na v septembri tohto roka sociálnej sieti majitelia. Okrem iného v jednej z odpovedí uviedli, prečo bol a je podnik zatvorený. „Otvoriť skúšame už od konca posledného lockdownu, ale bohužiaľ, nie je ľahké zohnať personál,“ vysvetľoval podnik v komentári.

Znovuotvorenie

Zdá sa, že otázka na sociálnej sieti nebola náhodná. V piatok 21. októbra vedenie uverejnilo ďalší status, v ktorom oznámilo znovuotvorenie pivovaru a podniku na Drevenej ulici v Bratislave.

„Pred 12 rokmi sme si povedali, že urobíme sebe aj ľuďom radosť a otvorili sme Meštiansky pivovar na Drevenej ulici. Žiaľ covid tento kultový stánok na dva roky zatvoril, ale dobrá správa pre radosť je, že pripravujeme pre vás znovuotvorenie a varíme pivo,“ oznámili majitelia.

Kedy presne pivovar otvorí svoje brány, zatiaľ nie je známe. Platí však ,že sektor zažíva ťažké časy a situácia na trhu nie je o nič jednoduchšia ako počas vrcholiacej pandémie. Problémom sú hlavne rastúce náklady na energie.

Aj tento prípad pritom ukazuje, že slovenské malé pivovary sa aj po zatvorení väčšinou vracajú na trh. Príkladom môže byť aj osud napríklad bratislavského Múzejného pivovaru.

Prečítajte si aj

Kultový podnik je minulosťou. Richtár Jakub oznámil, že končí

Snímky: oPive.sk, Bratislavský meštiansky pivovar