Koľkokrát mám odpustiť pivovaru, keď ma sklamal?

Pivo z pivovaru

Na oPive.sk píšem len vtedy, keď má niečo naštve, alebo mám pocit, že by sa o tom malo verejne diskutovať. Niekedy som ticho celé mesiace, niekedy je to častejšie. Aj dnes som sadol za PC, aby som napísal to, čo ma trápi.

Druhá šanca

Nedávno som si totiž kupoval pivá a opäť som siahol po nemenovanom slovenskom pivovare. V minulosti ma sklamal, ale chcel som mu dať opäť šancu. Veď nikdy neviete, či sa chalani nepoučili a neposunuli vpred. Hádajte, ako moja milosrdnosť dopadla?

Hádate správne, pivo som nedopil. Aj s kamarátmi som začal debatu o tom, či sa oplatí dávať šancu pivovarom, keď vás už raz sklamali. Ja chcem podporovať domácu produkciu ale… Priznám sa, že som sa pristihol pri tom, že v podstate kupujem tých istých producentov. A nie je ich veľa.

Povedzme si pravdu, na Slovensku len malé percento remeselných pivovarov dokáže stabilne ponúkať kvalitné pivo bez „vád“. Koľkokrát sa mi stalo, že som si kúpil nejaký nový pivovar, prišiel domov a zostal sklamaný.

Nepočujú, nechcú

A podľa mňa to nie je tým, že tie pivovary nemajú spätnú väzbu. Podľa mňa sa na trhu stále nájde dostatok kupujúcich, ktorým to je jedno, alebo chcú ochutnať nové pivo. A pokiaľ to pivo aj zo „zlého pivovaru“ vykúpia, jeho majiteľ či sládok nemá dôvod niečo meniť.

Že vyjde zlá recenzia alebo niekto sa sťažuje na facebooku? Majiteľovi to môže byť v podstate jedno, pokiaľ má plný podnik a predá to, čo má.  Že sa nejakí „múdrosráči“ sťažujú, mu môže byť jedno.

My, čo si na pive potrpíme a nevypijeme hocijaký „patok“, môžeme len kývnuť plecami. Som z toho smutný. Dal som si predsavzatie, že tretiu šancu pivovaru už nedám. Konečná, je na čiernej listine.

Možno ak nás takýchto bude viac, začne sa sládok či majiteľ pýtať, kde sa stala chyba a prečo moje pivo predávam tak ťažko. Možno začneme takú tichú revolúciu. Možno sa niečo zmení… Veľké nádeje si však nerobím.

Dávate pivovaru, ktorý vám nechutil, druhú šancu?

View Results

Loading ... Loading ...

***********************************

Guñéz Ulej
Narodil som sa niekde medzi Kyjevom a Prahou. Bez piva si neviem predstaviť deň, ani noc. Pracujem ako IT-čkár v jednej nemenovanej firme a mojim snom je celosvetový mier. Ak máte nejaké postrehy, alebo pivné hlúposti, pošlite mi ich na adresu gunez.ulej@gmail.com.

 

Prečítajte si aj

Vrátil som sa do krčiem a prekvapila ma krutá realita

Foto od Eeshan Garg zUnsplash