Pivný návrat: Lučenecké hranie s kvetinkovými tónmi (Kvetinkové)

Franz - Kvetinkové – Summer Ale

Po takmer troch rokoch opäť ochutnáme pivo z lučeneckého pivovaru Franz. Nesie názov Kvetinkové. V roku 2018 od nás dostalo šestku. Uvidíme, či sa pivovar za ten čas s týmto pivom niekam pohol. Pivo predstavuje pivovar nasledovne: „Pivo je varené v štýle American Pale Ale s menej výrazným sladovým telom, svetlo žltej farby číre, s hutnou pomaly padajúcou penou. V chuti prevládajú tóny lipového a bazového kvetu, citrusov a citrónovej trávy s výrazne horkou grepovou koncovkou. Pivo je iskrivé a ľahko piteľné.“

Názov piva: Kvetinkové – Summer Ale 11 %

Pivovar: Reštauračný pivovar Franz

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu:  4,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limetiek a náznakom aj kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, limety aj kvetiniek. Horkosť je výraznejšia, doznievanie jemne trpkasté s náznakmi trávnatých tónov s citrusovým profilom.

7/10

Zhrnutie

Je to iné pivo, ako to, ktoré sme testovali pre takmer tromi rokmi. A treba povedať, že výrazne lepšie. Je hlavne vyskladanie tónov, iskrenie aj celková piteľnosť. Ak by na tom bola lepšie čistota tónov a lepšia zaoblenosť, bolo by to super. Trocha nám vadia náznaky trávnatých tónov. Za nás je to sedmička. V pohode pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (3 hodnotení)