Priestor po kultovom pivovare obsadil nový podnik

Opapa

Miesto po kultovom bratislavskom podniku Hostinec Richtár Jakub už nie je prázdne. Priestory na Moskovskej ulici v Bratislave obsadil nový podnik Opapa. Opäť pritom stavil na remeselné pivo.

Nečakaný krok

Bývalý majiteľ podniku koncom septembra minulého roka prekvapil, keď oznámil, že hostinec zatvára. „Na známosť sa dáva, že Hostinec Richtár Jakub zatvára! Áno, 27.9.2022 sme otvorení poslednýkrát! Bola to šialená a krásna jazda, ktorá začala 13.10.2010 a za ktorú vám všetkým ďakujeme! Ďakujeme najmä našim ľuďom, nášmu úžasnému personálu, vám všetkým, ktorí ste u nás pracovali, či pracujete,“ napísalo vedenie podniku na sociálnu sieť.

Ako vysvetlil majiteľ Ján Tribulík, k tomuto kroku ho viedli osobné dôvody. Naznačoval, že je pripravený priestory posunúť novému nájomcovi.

Opapa

Tak sa aj stalo. Podnik sa rozhodol prevziať štamgast podniku Jozef Kóša. „Po kultovom podniku Hostinec Richtár Jakub zostalo kultové miesto a chcel som, aby príbeh pokračoval. Posnažím sa vytvoriť miesto, kde sa pivári, kamaráti, štamgasti budú opäť stretávať a vychutnávať si výborné remeselné pivá,“ vysvetľuje majiteľ.

Nadviazanie na tradíciu

Podnik ponesie meno Opapa. Prečo tento nezvyčajný názov? „Majiteľ budovy a priestorov vlastní aj vedľajšiu budovu, kde sa nachádza prevádzka Omama Shop Café. Tak ako je Omama súkromným múzeom obchodu  aj Opapa bude súkromným múzeom obchodu a taktiež pivovarských artefaktov,“ vysvetľuje majiteľ podniku s tým, že návštevníci budú môcť pozorovať súkromnú zbierku.

Základom ponuky majú byť slovenské a české remeselné pivá. Tie má dopĺňať aj zahraničná produkcia. Podnik začína so studenou kuchyňou.

A s akými ambíciami vstupuje podnik do najbližších mesiacov? „Vytvárať príjemnú atmosféru, ponúkať výborné pivá a prežiť v dnešnej komplikovanej dobe,“ uzatvára rozprávanie Jozef Kóša. Podmnik je otvorený od pondelka do soboty od 16:00 do 22:00.

Prečítajte si aj

Prečo skončil Richtár Jakub? A čo bude ďalej?