Vlastný chmeľ? Tento kúsok je preň unikátny (U-Bock,2022)

Hvezdoň - U-Bock

Dnes sa po necelom roku vraciame k pivu U-Bock. Ten na slovenský trh uviedol Hviezdoslavovský remeselný pivovar Hvezdoň. Pivo predstavuje pivovar nasledovne: „Pivo nemeckého typu na báze ležiaku s pridaním primeraného množstva medu na chladné zimné večery. Uvarili sme pre vás variant s vysokou piteľnosťou a nižšou horkosťou – kde nájdete jemnú chmeľovú arómu bez chutí pripomínajúcich ovocie.“

K pivu sa vraciame preto, že pri tejto várke bol použitý chmeľ, ktorý pivovar sám vypestoval. Aj preto je tento kúsok na slovenské pomery unikátny.

Názov piva: U-Bock

Pivovar: Hviezdoslavovský remeselný pivovar Hvezdoň

Druh piva: Bock

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu:  6%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, granulovaný chmeľ, kvasnice, lesný med.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Medená, pivo je takmer číre.

Pena: Jemná, šľahačkovitá a nadýchaná.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu, keksíkov, ale aj masielka a sladu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia keksíkov, medu,  karamelu, sladu a aj masielka. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne korenisté.

7.5/10

Zhrnutie

Hutné , iskrivé a pekne vygradované pitie. Prím hrajú sladkasté tóny, ktoré sa miešajú s korenistým rozmerom.  Takto si predstavujeme pivo na chladnejšie obdobie roka. Čistota tónov mohla byť o čosi čistejšia, ale aj tak je to podarený kúsok. Tento štýl nie je u nás veľmi rozšírený a možno je to škoda. Za nás je toto pivo za 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9/10 (9 hodnotenie)