Ďalšia zmena. Staromeštianska pivotéka sa sťahuje

pivotéka, Bratislava, Staromeštianska pivotéka, Kozia

Na chvíľu to vyzeralo tak, že ďalší podnik s remeselným pivom v centre Bratislavy končí. Oznam, ktorý v pondelok večer uverejnila Staromeštianska pivotéka, totiž ohlasoval ukončenie prevádzky. Bola to, ale aj nebola pravda.

Do nového

„Ďakujeme všetkým našim fanúšikom za doterajšiu priazeň, pípy Staromeštianskej pivotéky na Sládkovočovej 11 potečú naposledy 18.12.2018. Srdečne vás pozývame na rozlúčkovú párty,“ písala na sociálnej sieti pivotéka.

Ihneď sa začala diskusia o dôvodoch. V utorok ráno však piváreň svoj oznam upresnila. „Takže, aby sme nesklamali našich fanúšikov a “potešili” všetkých hejterov, ono je to vlastne takto. Sťahujeme sa do vlastných priestorov,“ uviedla stránka.

A čo viedlo majiteľov k tomuto kroku? „Dôvodom sťahovania je vlastný priestor, lepšia lokalita a možnosť využitia letnej terasy,“ povedal pre portál oPive.sk Radoslav Valápka, spolumajiteľ pivotéky. Podľa jeho slov by sa podnik mal znova otvoriť 15. januára.

Konkurencia pribúda

Sťahovanie na Koziu ulicu č.12 zvýši atraktivitu podniku, keďže bude z centra mesta dostupnejšia. Aj týmto krokom sa zvýši konkurencia podnikov s remeselným pivom. Tá je v poslednom období vysoká, čo sa podpísalo aj pod koniec konceptu Le Šenk na neďalekých Zámockých schodoch. V lokalite pritom končí aj pôvodný majiteľ Zámockého pivovaru.

Len pripomenieme, že Staromeštiansku pivotéku otvorili v roku 2014. V tom čase nebola ešte ponuka remeselného piva až taká bohatá ako dnes. „Prvé reakcie zákazníkov boli pozitívne. Väčšina nás v tejto myšlienke podporovala, avšak našli sa aj skeptici typu „som zvedavý ako dlho Vám to vydrží,“ hovoril ešte v roku 2015 pre Radoslav Valápka. Pivotéka prežila do dnešných dní a nové miesto jej môže ešte viac pomôcť.

Prečítajte si aj

Staromeštianska pivotéka: Vyberať a zabezpečiť dobré pivo je ťažké 

Snímka: Staromeštianska pivotéka